Poradnia ginekologiczno-położnicza
Zespół lekarzy tworzący poradnię świadczy usługi z zakresu podstawowej diagnostyki i leczenia w zakresie schorzeń ginekologiczno- położniczych. Otacza kompleksową opieką kobietę ciężarną , przez kontrolę jej stanu zdrowia oraz rozwoju płodu. Lekarze prowadzą diagnostykę i leczenie stanów zapalnych szyjki macicy, pochwy i przydatków, zaburzeń gospodarki hormonalnej. Poradnia oferuje również opiekę nad kobietami w okresie okołomenopauzalnym, poradnictwo w zakresie antykoncepcji oraz hormonalnej terapii zastępczej.
Kiedy zgłosić się do poradni?
- każda kobieta w okresie prokreacji przynajmniej raz na 2 lata oraz raz na sześć miesięcy kobiety w trakcie przyjmowania antykoncepcji
- przed planowana ciążą
- w okresie ciąży
- w okresie okołomenopauzalnym
- w zaburzeniach miesiączkowania
- w przypadku występowania krwawień między miesiączkowych, upławów
- w bólach w okolicy podbrzusza, narządów płciowych
- w stanach zapalnych narządów płciowych
- przy nietrzymaniu moczu
- gdy zauważymy zmiany w okolicach intymnych (obrzęk, zaczerwienienie, guzki)
Dowiedz się więcej
Antykoncepcja, to szeroko pojęta kontrola płodności. Oferujemy indywidualne dobranie metody antykoncepcyjnej poprzez założenie wkładki wewnątrzmacicznej lub implantu antykoncepcyjnego.
Wkładka wewnątrzmaciczna, to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Dostępne są dwa rodzaje wkładek wewnątrzmacicznych;
- hormonalne, w których do organizmu uwalniane są hormony
- niehormonalne, w których główną rolę odgrywają jony miedzi
Założenie wkładki wymaga kwalifikacji lekarskiej po wcześniejszej ocenie badań krwi i cytologii szyjki macicy oraz dodatkowych badań zależnych od indywidualnego przypadku. Zabieg założenie wkładki wewnątrzmacicznej odbywa się w gabinecie ginekologicznym i nie wymaga znieczulenia. Najlepszym momentem na wykonanie zabiegu jest czas krwawienia menstruacyjnego, gdy szyjka macicy jest otwarta i miękka.
Implant antykoncepcyjny jest małym i elastyczne urządzenie w kształcie plastikowej pałeczki, zwykle o długości około 4 cm i średnicy 2 mm, które jest wprowadzane pod skórę na ramieniu.
Po jego aplikacji implant zaczyna uwalniać w odpowiednich stężeniach hormon etonogestrel biorąc tym samym udział w regulacji cyklu miesiączkowego. Aplikacja implantu nie wymaga nacinania skóry. W celu jego założenia, po uprzednim znieczuleniu miejscowym, stosowany jest specjalny aplikator, poprzez który implant wsuwany jest pod skórę przez miejsce nakłucia.
Zabieg wymaga uprzedniej kwalifikacji podczas konsultacji z ginekologiem.
Prenatalne badanie ultrasonograficzne (USG prenatalne), wykonywane jest w celu dokonania całościowej oceny rozwijającego się płodu. Badanie zalecane jest u każdej kobiety w ciąży w I, II i III trymestrze. W każdym trymestrze ocenie podlegają inne parametry, co umożliwia wczesne wykrycie niektórych wad wrodzonych, w tym genetycznych, ustalenie tempa wzrastania płodu i lokalizacji oraz budowy łożyska.
Dodatkowo zaleca się, by jednocześnie z USG prenatalnym I-go trymestru ciąży przeprowadzić test PAPP-A, który polega na pobraniu krwi kobiety w ciąży i oznaczeniu stężenia wolnej podjednostki beta-hCG i białka PAPP-A. Połączenie tych badań pozwala na dokładniejszą ocenę stanu płodu. Prenatalne badanie USG nie wymaga szczególnego przygotowania pacjentki.
Badanie USG ciąży pojedynczej z badaniem Doppler wykonywane jest podczas standardowego badania USG ciąży i służy do oceny przepływów łożyska oraz narządów płodu. Podczas badania ocenie podlega ukrwienie różnych struktur płodu i przepływy w małych naczyniach, które nie są widoczne podczas standardowego USG ciąży.
Test genetyczny VERACITY, to nieinwazyjne badanie prenatalne wolnego płodowego DNA we krwi matki. Badanie polega na pobraniu krwi u matki i ocenie ryzyka wystąpienia u dziecka tzw. aneuploidii i mikrodelecji, które mogą wywołać problemy zdrowotne wpływające na jakość życia dziecka. Test VERACITY charakteryzuje się wysoką dokładnością (>99%) i można wykonać je już od 10 tygodnia ciąży. Badanie jest całkowicie bezpieczne dla matki i dziecka. Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania pacjentki.
USG w ciąży 3D/4D jest badaniem ultrasonograficznym wykorzystującym nowoczesną technikę obrazowania do stworzenia trójwymiarowego obrazu w czasie rzeczywistym. Technologia ta pozwala przyszłym rodzicom zobaczyć cechy wizualne dziecka wyraźniej niż przy standardowym USG 2D. Po badaniu rodzice mogą otrzymać pamiątkowe zdjęcia lub nagrania ruchów płodu. Dla zwiększenia prawdopodobieństwa uzyskania satysfakcjonujących obrazów i animacji pamiątkowych, zaleca się wykonanie USG 3D/4D między 26 a 32 tygodniem ciąży.
Badanie kardiotokograficzne (KTG) jest nieinwazyjnym badaniem akcji serca płodu i czynności skurczowej mięśnia macicy. Badanie polega na rejestrowaniu powyższych parametrów w czasie rzeczywistym poprzez peloty umieszczone na brzuchu matki. Badanie jest niebolesne i umożliwia matce usłyszenia bicie serca dziecka. Wykonywane jest zwykle w pozycji leżącej i trwa około 30 minut; po badaniu położna lub lekarz interpretują wynik.
Wyposażenie
USG 3D/4D GE Voluson E10
Przykładowy obraz w technologii 3D/4D
KTG Bionet FC700
Konsultacje
- szczegółowy wywiad lekarski
- analiza dokumentacji medycznej
- analiza badań laboratoryjnych
- badanie fizykalne
Badania
- USG przez powłoki brzuszne
- USG endowaginalne
- badanie ginekologiczne
- cytologia
- KTG
Cennik
Wsparcie w okresie karmienia piersią.
210 złW zależności od potrzeb pacjentki i noworodka obejmuje usunięcie szwów z rany po cięciu cesarskim / rany krocza, konsultację położniczą, noworodkową i laktacyjną; wizyta trwa około 1 godz. Dojazd w cenie wizyty w odległości do 10 km od Medicorum Centrum Zdrowia.
300 złCena nie obejmuje konsultacji lekarskiej lub położniczej.
100 złCena nie obejmuje konsultacji lekarskiej lub położniczej.
100 złCena nie obejmuje konsultacji lekarskiej lub położniczej.
160 złPłatność
Za wszystkie badania
i zabiegi można zapłacić
na miejscu gotówką
lub kartą płatniczą.