Katarzyna Podsiadło

Dr n. med. specjalista ginekolog położnik
Certyfikat The Fetal Medicine Foundation (FMF)
Certyfikat Sekcji Ultrasonograficznej PTGiP

Medicorum Podsiadło Katarzyna Ginekolog Położnik

Wiedzę i doświadczenie zdobywała w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz w Klinice Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

W 2015 roku została specjalistą w zakresie położnictwa i ginekologii oraz doktorem nauk medycznych, w zakresie położnictwa wybierając poród przedwczesny jako główny obszar badawczy.

Stale podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności zawodowe, poszerza wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach oraz biorąc udział w konferencjach medycznych.

W toku dotychczasowej kariery zawodowej uzyskała wiele certyfikatów, m.in. w zakresie zadań prenatalnych. Do najważniejszych zalicza certyfikat sekcji ultrasonograficznej Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników oraz certyfikat Fetal Medicine Foundation uzyskany w pełnym zakresie: przezierności karkowej, kości nosowej, przepływu przez zastawkę trójdzielną, przepływu w przewodzie żylnym, przepływu w tętnicach macicznych z oceną ryzyka wad genetycznych, ryzyka preeklampsji (w połączeniu z oceną poziomu łożyskowego czynnika wzrostu – PGF), ryzyka zahamowania wewnątrzmacicznego wzrastania płodu (ang. Fetal Growth Restriction, FGR) oraz szacowaniem ryzyka porodu przedwczesnego w I trymestrze ciąży (11-14 tydzień ciąży).

W codziennej praktyce specjalisty ginekologa położnika zajmuje się nie tylko przygotowaniem do zajścia w ciążę, jak i jej prowadzeniem, ale również pacjentkami ginekologicznymi, w tym m.in. obrazowaniem ultrasonograficznym narządu rodnego, zaburzeniami miesiączkowania oraz antykoncepcją hormonalną.

W opiece nad pacjentkami kieruje się indywidualnym podejściem i empatią.

Close Menu