Michał Borys

Dr n. med.
Specjalista ortopedii i traumatologii
narządu ruchu

Medicorum Borys Michał Ortopeda

Pracuje na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej  Szpitala Wojewódzkiego w Gdańsku.

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Studiował także w Sankt Gallen w Szwajcarii oraz na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech, gdzie w 2012 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych z zakresu kardiologii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej.

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie ortopedii zdobywał na Oddziale Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala Copernicus w Gdańsku.

Obecnie główne jego zainteresowania skupiają się wokół tematyki ortopedii sportowej. Odbył liczne staże w klinikach ortopedii sportowej, m.in. w Kolonii, Monachium, Berlinie. Jest licencjonowanym lekarzem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Stale współpracuje z klubami sportowymi, w tym z Lotto Ekstraklasy. Od 2011 roku jest lekarzem klubowym Lechii Gdańsk.

Ponadto zajmuje się leczeniem zmian zwyrodnieniowych stawów, a także następstw urazów. W swojej praktyce stosuje zarówno metody operacyjne, w tym małoinwazyjne techniki artroskopowe, jak i nowoczesne leczenie zachowawcze. Ma na koncie liczne wystąpienia na międzynarodowych oraz polskich konferencjach ortopedycznych.

Jeździ na nartach i pływa na windsurfingu.

Close Menu