Marta Fijałkowska

Dr n. med.
Specjalista chorób wewnętrznych,
kardiolog

Medicorum Fijałkowska Marta Położna

Pracuje w Klinicznym Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego oraz Uniwersyteckim Centrum Medycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W 2009 r. ukończyła Wydział Lekarski na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2011 swoje doświadczenie zdobywała w Klinicznym Centrum Kardiologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie w 2016 uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych oraz tytuł doktora nauk medycznych z zakresu kardiologii (echokardiografia). Obecnie jest w trakcie II specjalizacji z zakresu kardiologii.

Jest współautorką i autorką kilku prac naukowych publikowanych w polskich i światowych czasopismach – m.in. w European Heart Journal. Prezentowała prace na Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Brała udział w projekcie Krajowe Centrum Leczenia Hipercholesterolemii Rodzinnej. W I Klinice Kardiologii GUMed współprowadziła badania i rejestr kardiomiopatii Takostubo; rzy wsparciu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Klubu 30 Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego aktywnie uczestniczy w badaniach nad biomarkerami tej choroby.

Główny nurt jakim się zajmuje w kardiologii to echokardiografia i intensywna terapia kardiologiczna. Jednak w centrum zainteresowania zawsze jest pacjent.

Oprócz pracy zawodowej ma wiele zainteresowań i pasji jak taniec, joga, windsurfing i kitesurfing,  pływanie- była członkiem AZS. Gra w tenisa. Uwielbia podróże – w ostatnich dwóch latach przemierzyła prawie 100 tys. km. Interesuje się muzyką, fotografią, kręceniem oraz montażem filmów.

Umów wizytę

Marta Fijałkowska - ZnanyLekarz.pl
Close Menu